Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Реформы и инициативы / Семья для каждого ребенка:... / Семінар-практикум по сімейним формам влаштування...

Семінар-практикум по сімейним формам влаштування дітей-сиріт «Родина для кожної дитини»

 
РЕЙТИНГ: 8726

10-11 червня 2011 р, м. Київ

Організатор: МБФ «Лікар.інфонд»

За підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»


10 червня – цикл дискусійних лекцій
«Прийомна родина: від ініціативи до реформи. 10-річний досвід Польщі. Практичні поради»
Запрошені лектори: представники авторитетного видання «Газета «Виборча» («Gazeta Wyborcza»), організатори національної програми «Дитина додому» Дорота Фронтчак, Анна Колтунович, Польща.

11 червня – практичний тренінг «Роль прихильності в житті дитини»
Тренер: відомий педагог-психолог Людмила Петрановська, Росія.


10 червня, п’ятниця, 10.00 – 18.00
(м. Київ, вул. Мельнікова 36/1, Інститут міжнародних відносин, зала вченої ради).

«Прийомна родина: від ініціативи до реформи. 10-річний досвід Польщі. Практичні поради».

Досвід Польщі в реформуванні системи сімейного влаштування дітей-сиріт, шлях до реформи. Роль Газети «Виборча» як популярного ЗМІ в успіху реформи та зміні громадської думки.

Запрошуємо Вас на відкриту дискусію з представниками «Gazeta Wyborcza» - лідера громадської думки у Польщі серед найбільших щоденних газет.

Журналіст Дорота Фронтчак та координатор соціальних проектів Анна Колтунович проведуть одноденний семінар про співпрацю НУО зі ЗМІ та державними інстанціями та поділяться досвідом проведення соціальних акцій. Також будуть представлені основи, хід та результати акції «Дитина додому» і становище дітей-сиріт та прийомних сімей в Польщі сьогодні.

Соціальна акція Газети «Виборча» викликала великий інтерес у інших польських ЗМІ і призвела до реформи у системі підтримки прийомних сімей та догляду за дитиною (новий закон прийнято у квітні 2011 року).

Готовність наших польських колег ділитися досвідом із сімейного влаштування дітей-сиріт необхідна зараз Україні – всиновлювачам, прийомним батькам, соціальним робітникам, представникам громадських організацій. Цей досвід безцінний для представників наших ЗМІ, адже польські журналісти розповідатимуть на власному прикладі, як якісно висвітлювати та ефективно пропагувати ідею прийомних родин.

Розраховано на 75 учасників.

1. Презентація досвіду, коротке резюме соціальної роботи «Газети «Виборча», Дорота Фронтчак.
2. Реалії України в усиновленні та прийомних родинах. Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», керівник проектів Дар`я Касьянова.
3.  Від усвідомлення проблеми до реформи – шлях Польщі. Анна Колтунович.
4. Роль ЗМІ в зміні громадської думки та реалізації реформи. Досвід Газети «Виборча». Дорота Фронтчак.
5.  Особливості роботи ЗМІ при висвітленні цієї тематики. Дорота Фронтчак.


11 червня, субота (10.00 -17.30)
(м. Київ, вул. Райдужна, 51, Клуб "Гренада")

Людмила Петрановська  «Роль прихильності в житті дитини»

Людмила Петрановська - відомий педагог-психолог, експерт з сімейного влаштування дітей-сиріт, член Асоціації спеціалістів сімейного влаштування «Родина для дитини», лауреат Премії Президента РФ в сфері освіти, автор багатьох книг з особливостей виховання прийомних дітей і подолання важкої поведінки. Автор тренінгів для спеціалістів з сімейного влаштування, волонтерів дітей-сиріт.

Розлади прихильності - ключова проблема у виникненні особливостей поведінки і стану здоров’я дітей, які пережили порушення зв’язку батьки-дитина.

Мета тренінгу: дати учасникам розуміння, співчуття психологічних проблем дитини, позбавленої батьківської турботи, і через розуміння, прийняття цих проблем привести до здатності долати їх, в тому числі в періоді адаптації).

Цільова аудиторія: запрошуємо прийомних батьків, досвідчених, і тих, хто лише починає цей шлях, волонтерів, людей, небайдужих до проблем сімейного влаштування дітей-сиріт.

Розраховано на 50 учасників.

LIKAR.INFUND Reformy i iniciativyЯк дістатися громадським транспортом.
 Доїхати можна  до зупинки "автобазар" або  оріентир - "Квадрат" на Воскресенці;
- від ст.метро ЛІВОБЕРЕЖНА : автобусом № 46, маршрутний автобус № 46, 580, 222;
- від ст. метро ДАРНИЦЯ: тролейбус № 46,  маршрутний автобус № 50, 504;
- від ст. метро "ЧЕРНИГІВСЬКА": маршрутний автобус № 523  (періодичність руху - 15-20 хв);
- від ст. метро "ЛІСОВА": маршрутний автобус № 498 або 242;
- від ст. метро "ПЕТРІВКА": тролейбус № 29 (великий часовий інтервал між марш-ми), маршрутний автобус № 234(105)

Тел.  067-628-22-11 або e-mail: reforms@likarinfund.org,
Марія Шевченко.

Анкета учасника.

Детальнішу інформацію про программу заходу читайте тут.

ДЯКУЄМО ВАМ ЗА УЧАСТЬ!

Просимо Вас дуже відповідально поставитись до реєстрації!

Кількість присутніх в перший день обмежена через необхідність забезпечення всіх навушниками для прослуховування синхронного перекладу з польської мови.

Якщо Ви зареєструвались, але не можете прийти, повідомте! Це надасть можливість забезпечити місце іншому бажаючому.

Таке саме прохання й щодо другого дня, адже на тренінгу Петрановської може бути присутніми до 50 учасників.

Дякуємо за розуміння!

 LIKAR.INFUND Reformy i iniciativy

Довідкова інформація:

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» - неприбуткова організація, заснована 15 липня 2005 року. Місія Фонду – працювати для людей: усуваючи причини актуальних суспільних проблем; впроваджуючи кращий досвід, накопичений в Україні та закордоном, і створюючи унікальні системні рішення, добиваючись максимального результату для набувачів благодійної допомоги кожним своїм проектом та дією. Напрями діяльності: сучасна освіта і виховання, здоров'я нації, культурна спадщина, адресна допомога. Більше інформації на www.fdu.org.ua.

Реалізація проекту «Розвиток сімейних форм виховання» розпочата Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» 1 червня 2008 року.  Мета: сприяти національному усиновленню, підтримувати прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. За час реалізації проекту Фонд Ріната Ахметова розробив та запустив перший національний Інтернет-портал з питань усиновлення www.sirotstvy.net 1841 дитина вже у родині;  створив чотири дитячих будинки сімейного типу, у кожному з яких уже виховується більше п’яти дітей; почав пілотний проект по реформуванню інтернатної системи та розвитку сімейних форм виховання у Дніпропетровської області та ін.

МБФ «Лікар.інфонд» - неприбуткова благодійна організація з досвідом роботи більше 8 років, яка надає соціальну, медичну, фінансову, інформаційну та юридичну допомогу дітям-сиротам  та тим, хто потребує коштовного лікування; веде освітню діяльність по здоровому способу життя, захисту та реалізації прав дітей-пацієнтів, ініціює  зміни до законодавства щодо забезпечення прав дітей, пацієнтів, лікарів, сприяє поширенню інформації щодо прийняття та впровадження висунутих ініціатив, інформування населення про їх прав.

Під опікою фундації знаходяться 35 дитячих закладів, 86 дітей, що потребують лікування, реалізується 3 проекти в дитячих лікарнях, мета яких - покращення стандартів лікування, побутових умов та забезпечення новим, сучасним обладнанням. Фундація була відзначена за правозахисну роботу в спеціальній номінації «Благодійник року 2009».  Більше на сайті www.likarinfund.org