Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Активности / Допомога дитячим будинкам / Наставництво через листування з сиротами

Наставництво через листування з сиротами

 
РЕЙТИНГ: 6688

Інколи страшно уявити, що прокидаєшся якось вранці, і у світі немає жодної близької людини, до якої можна звернутись за порадою у вирішенні тих чи інших проблем, поділитись своїми враженнями чи досягненнями або просто поговорити про буденність. Довкола лише просто знайомі люди, яким байдуже на тебе і на твоє життя в цілому.

Але саме так щодня прокидаються більшість дітей у дитячих будинках та інтернатах.  Замкненість, недовіра до оточуючих, або просто ненависть до світу. Коло спілкування скорочується до взаємовідносин із вихователями чи такими ж забутими дітьми, як і сам. Світ замкнений.

Дуже часто світосприйняття не виходить за межі цього кола. Звісно, бувають випадки, коли у житті цих дітей з’являється близька людина. Людина з персоналу сирітського закладу чи просто сторонній. Але, нажаль, ці випадки поодинокі. Як показує практика, саме такі діти найшвидше самореалізовуються і знаходять ціль у житті, маючи дорослого, який хоч і не замінить батьків, але до слів якого можна і, навіть, треба прислухатись.

Не рідко, вже будучи дорослими людьми, колишні випускники інтернатів звертаються за порадами до адміністрації закладів, в яких виховувались. Оскільки їм просто нема куди звертатись. Довкола лише жорстокий світ з часом незрозумілими стереотипами і проблемами.

Один з наших проектів націлений на підтримку дітей-сиріт та дітей, щоб позбавлені батьківського спілкування саме через наставництво. У кожної дитини з’являється дорослий, який цікавиться його життям, його проблемами, постійно пише йому листи. Підопічний з часом починає розуміти, що він все ж таки комусь потрібен і за цими листами стоїть справжня жива людина, якій ти не байдужий.

До досягнення повноліття сирота зазвичай змінює до 5, а то і до 10 інтернатних закладів. Разом з ними  змінюються друзі і оточення, змінюється атмосфера, правила і виховання. Лишається лише наставник та друг, який разом з дитиною переживає всі його негаразди і допомагає вирішити конфліктні ситуації та разом з цим вчиться жити, вчиться бачити правильні орієнтири в житті, тощо.

З часом таке наставництво може переростати у гостьові режими або навіть у офіційне опікунство. І вже саме це основна ціль нашого проекту. Жодні іграшки, суперсучасні мобільні телефони та плазмові телевізори ніколи не замінять близької людини, до якої можна просто звернутись і поплакати в сорочку. І, яка в свою чергу, обійме, вислухає та підкаже.

З повагою,
координатор проекту
допомоги дитячим будинкам МБФ "Лікар.інфонд"
Дмитро Кошляк,
+38 (063) 243 9545
dd@likarinfund.org
http://likarinfund.org/