LIKARINFUND.ORG

10 марта - Всемирный день почки. Праздник для детей при поддержке "Рош-Украина"

Лариса_Слюнченко, 15.03.2011

10 травня світова громадськість відзначала День нирки.

В ці дні зазвичай піднімаються найгостріші питання нефрологічних хворих.В цьому році окрім гострих питань, пов’язаних з відсутністю фінансування на провідні медичні установи, які лікують пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, постало ще одне вкрай важливе питання, в тому числі і для маленьких пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю в відділенні токсикології НДСЛ «Охматдит».

Зараз гостро стоїть питання забезпечення відділення препаратами групи еритропоетинів, без яких дітям загрожує анемія. Справа в тому, що під час регулярного діалізу, без якого ці діти жити не можуть (єдина альтернатива – пересадка нирки), в крові руйнуються червоні кров’яні частки і падає критично гемоглобін.

Із репортажу Людмили Голоднік, Владислава Каретника, 5 канал:

«Наразі діти з хронічною нирковою недостатністю можуть захворіти ще й на анемію. Такі острахи у Всесвітній день нирки озвучили українські громадські діячі. Від літа держава не забезпечує недужих препаратами для підтримки рівня гемоглабіну в крові, бо не провели тендер на закупівлю препаратів.

Грамоті маленька Іннуся вчиться у лікарні. Через хронічну ниркову недостатність восьмирічна дівчинка цьогоріч так і не пішла до школи. Адже тричі на тиждень її кров очищують на ось такому апараті. Ця процедура називається - гемодіаліз.

Після кожної такої процедури дівчинці треба колоти препарати еритропоетину. Це гормон, що стимулює утворення еритроцитів. Без нього у хворого може виникнути анемія. Держава еритропоетинами недужих не забезпечує від літа.

Гормон, що відповідає за рівень гемоглабіну в крові, дітям колять після кожної процедури гемодіалізу. Одна ампула коштує під триста гривень. А їх на рік дитині треба півтори сотні.

Допомагати недужим узялися громадські діячі. Утім, кажуть, тягти цього воза понад вісім місяців більше не в змозі.

У Міністерстві охорони здоров'я наявність проблеми із забезпеченням недужих еритропоетинами не приховують. Зазначають, цих ліків немає не лише в "Охматдиті", але і в регіонах також. Пов'язано це з браком фінансування. Не на камеру говорять, торік витратили грошей стільки, скільки виділив Держбюджет. А це лише третина від потреби. Яким буде фінансування цьогоріч -  невідомо. Утім чиновники обіцяють: тендер до травня проведуть і бодай якусь частку препарату розвезуть по лікарнях».

Дивитись репортаж повністю http://5.ua/newsline/234/160/74381/

Варто зауважити, що єдиною, але вкрай небезпечною альтернативою еритропоетінам  є донорська кров. Але ця процедура вкрай небезпечна через загрозу зараження гепатитами, лікування якого буде коштувати ще 40 000 грн, і нажаль державної програми по лікуванню гепатитів в нашій країні не існує. Лише завдяки ініціативам громадян і фармацевтів, в тому числі компанії «Hoffman la  Roche» (РОШ – Україна),це питання потроху вирішується, але проблема стоїть дуже гостро і перспектив її вирішенню немає.

Можна лише додати трохи конкретики. Зараз у відділенні є вісім кризових дітей, про яких батьки не дбають і залишили сам на сам з хворобою і діти з багатодітних та малозабезпечений родин. 

Москалецький Кирило (кинула мати, два роки сам в відділенні) – рекормон 2000 од 2 рази на тиждень, форкал плюс, глобірон 1 тис – вартість лікування на місяць біля 1500 грн

Колісниченко Руслан (багатодітна родина, малозабезпечені) – рекормон 2000 од, глобірон 1 тис. Од, форкал плюс - вартість лікування на місяць біля 1500 грн

Олейників Артем (важке матеральне становище) – рекормон 2000 од 2 рази на тиждень (вартість лікування біля  1300 грн на місяць)

Зайченко Юлія (багатодітна родина, малозабезпечені) – рекормон 2000 од 2 рази на тиждень, дуфалак – біля 1600 грн на місяць лікування

Валігура Едуард (дитина сама, дуже рідко буває мати, важке матеріальне становище) – рекормон 2000 од 1 раз на тиждень, глобірон1 тис Од, форкал плюс – біля 1000 грн на місяць лікування

Борзенко Оксана (важке матеріальне становище) дуфалак 15 мл, гемакс 2 тис ОД, Форкал, Са Д3 Нікомед, глобірон 1 тис. – біля 1200 грн на місяць лікування

Синільник Ганна (багатодітна родина, малозабезпечена, без батька)- клексан 2000 ОД 2 рази на день (480 грн за одну упаковку на 5 днів), рекормон 2000 ОД 2 рази на тиждень – біля 5000 грн на місяць лікування.

Середович Поліна (з дитячого будинку) – дуфалак, рекормон 1000 ОД – біля 1500 грн на місяць лікування

Для довідки, вартість препаратів:

Рекормон 2000 ОД 230 грн за шприц-ручку;

Гемакс 2000 ОД = 170 грн за шприц-ручку;

Дуфалак 500 мл – 96 грн;

Клексан 2000 ОД - 508 грн за 10 шприц-ручок (на 5 днів).

Вартість їх лікування на місяць разом складає 14 600 грн. Цих коштів ані держава, ані батьки не виділяють або не мають.

Долучайтесь допомогти цим дітям!

координатор проекта по токсикології

Лариса Слюнченко

тел. 097 000 3000

mail: admin@likarinfund.org 

Вы можете помочь уже сейчас

Получатель:
Международная благотворительная фундация "Ликар.инфонд"
Код за ЕДРПОУ 36184862
Банковские реквизиты:
Рр 26006208980000
в АТ "УкрСиббанк" МФО 351005
Tелефон для справок: +380 97000 3000