LIKARINFUND.ORG

2011. Киевская обл.ГО Центр социальной защиты и адаптации ребенка

Андриенко_Юлия, 08.04.2011

З березня-квітня ми будемо розширювати нашу діяльність, маючи на меті не лише догляд і забезпечення потреб дітей, але й захист їхніх прав, в першу чергу, на сімейне виховання. Плануємо активно охопити роботу прийомної сім’ї термінового влаштування Дудко Євгена та Наталії в м. Бровари, тому що дана сімейна форма захищена законодавством.

До змін нас спонукали декілька причин, а саме:

- законодавством заборонено орендувати приміщення в лікарняних закладах. Адже ми планували у поточному році підписати з місцевою адміністрацією договір співпраці та договір оренди приміщення в лікарні, де ми піклуємося дітьми, для узаконення прав на проведення нашої діяльності;

- право дитини на сімейне виховання і непотрапляння її до дитячого закладу;

- потреба  дитини у прив’язаності (дитиною в сімейному оточенні опікуються члени родини, у закладі дитині доводиться звикати до досить великої кількості людей, які працюють позмінно) та багато інших причин, пов’язаних з перевагою сімейного виховання перед дитячими закладами.

На жаль, ми були свідками того, що деякі діти, про яких ми піклувалися, потрапляли до дитячого будинку на невизначений час, і ми не могли впливати на дане рішення, хоча намагалися.

Згідно законодавства України, неурядові центри можна створювати лише для дітей від 3-х до 18-ти років. Діти від народження до 3-х років, які не мають юридичного статусу, можуть перебувати або в державних Будинках дитини або в лікарняних закладах.

Прийомна сім’я термінового влаштування (ПСТВ) в Броварах – це пілотний проект в Україні). Її особливість в тому, що в цю родину потрапляють діти, які не мають юридичного статусу (з пологового будинку «відмовні» діти, або ті, яких вилучили з родини за неналежний догляд різного віку). Діти можуть потрапляти в сім’ю на різний час (від місяця до року залежно від обставин). ПСТВ 1,4 роки була на фінансуванні ПБО «Кожній дитині» в Україні, з січня кошти на утримання дітей і заробітню платню матері виділяє місто.

Дана сімейна форма має на меті не допустити потрапляння дітей до дит. закладів, і відразу з ПСТВ дітей повертають біологічним родичам, з якими проводилася реабілітаційна робота або на усиновлення.

Ми плануємо орендувати будинок для ПСТВ для того, щоб у сім’ю влаштовували до 4-х дітей, при потребі більше. Адже на даний час у свою квартиру прийомні батьки можуть брати не більше 1-2 дитини. Також у цьому будинку буде проживати цілодобова няня і допомагати у догляді за дітьми. Крім того, що діти будуть перебувати у сімейній обстановці, прийомні батьки згідно Положення про ПСТВ мають право захищати права та інтереси дітей (цікавитися як просувається робота з документами, висловлювати свою думку на опікунській раді щодо подальшого життя дитини тощо). Соціальна служба разом з прийомними батьками працює з біологічними батьками дитини, якщо є можливість повернення.

На сьогодні ми робимо такі кроки:

- ініціюємо переговори та підписання договору між Броварською міською та Броварською районною адміністрацією щодо влаштування дітей, які мешкають у районі, до ПСТВ (на даний час до прийомної родини потрапляли лише броварські діти);

- готуємо програму роботи Кризового центру для мам з маленькими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах або потерпають від насилля, на базі дитячої лікарні для представлення перед адміністрацією міста і району. Маємо на меті організувати роботу з даною категорією жінок за підтримки влади та державних ресурсів на базі нашого Центру;

- підписано договір щодо оренди будинку для ПСТВ.

Ми вважаємо, що ПСТВ у Броварах  – це єдина можливість на сьогодні на законному рівні піклуватися дітьми, які залишилися без батьківського піклування, і не допустити їх потрапляння до будинку дитини.



 

Вы можете помочь уже сейчас

Получатель:
Международная благотворительная фундация "Ликар.инфонд"
Код за ЕДРПОУ 36184862
Банковские реквизиты:
Рр 26006208980000
в АТ "УкрСиббанк" МФО 351005
Tелефон для справок: +380 97000 3000