Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Профиль пользователя Дмитро_Кошляк / Нове соціальне телешоу. Новий засіб для підняття рейтингу?

Дмитро_Кошляк

РЕЙТИНГ: 1786

Нове соціальне телешоу. Новий засіб для підняття рейтингу?

12 April 2012, 07:10

Нещодавно в метрополітені побачив рекламу нового телевізійного проекту на телеканалі Інтер під назвою «Серце підкаже». Судячи з оформлення, було зрозуміло, що проект пов’язаний з проблемою сирітства. Діставшись до мережі Інтернет, відразу нагуглив деталі щодо цього телешоу. Почитати більш детально можна тут - http://inter.ua/uk/programs/social/serdce_podskajet

 В голові одразу виникли різносторонні думки. З однієї сторони, поява соціальних проектів на телебаченні не може не радувати, оскільки наразі їх або просто не існує на більшості каналів, або вони займають мінімум телевізійного часу. В результаті, за відсутності соціальних ЗМІ інформація про проблемні соціальні прошарки нашої країни до населення не доноситься і це населення просто не має уявлення про існування соціальних проблем. З іншого боку, ідея нового телешоу якась дивна. Дивна, тому що з проблеми дітей-сиріт намагаються зробити якийсь фарс або мильний серіал та заробити на цьому грошей за рахунок підняття власного рейтингу. Складається таке враження, що продюсери, режисери, сценаристи взагалі ніколи не стикались з проблемою сирітства до моменту, поки у них в студії не з’явився безбатченко. Взяти хоча б вибір родини. Психологія сироти побудована так, що він обере родину, в якій будуть дороге авто, айфони та плазмові телевізори. Такий вибір зроблять більшість сиріт. Любов, співчуття, доброту і т.і. вони зовсім не беруть до уваги. Це вже потім з часом сирота починає розуміти, що вона отримала насправді. Окрім цього існує також дуже багато інших нюансів.  Як для усиновлювачів, так і для самої дитини. І, цікаво, яка думка стосовно проблеми сирітства складеться у пересічного громадянина після перегляду цього телешоу.  

Мене цікавить лише одне, чому на горе дітей вкотре звертають увагу в такому світлі? Чому ніхто не має бажання висвітити, обговорити та проаналізувати ті проблеми із-за яких діти потрапляють до сирітських закладів? Звідки беруться ці страшні цифри у сотні тисяч душ? Чому ніхто не має бажання висвітлювати те, з чим доводиться стикатись сироті у дитячих будинках та інтернатах? Чому ніхто не говорить про подальше життя цих дітей? Де ті кадри, які донесуть до населення ті умови, в яких ростуть сироти з особливими потребами? Це загальнодержавна дуже серйозна проблема, про яку майже ніхто не задумується. Не задумується, бо ніхто не знає і не цікавиться тим, що відбувається насправді.

Я звісно не проти вищеназваного телешоу. Просто хочеться якомога якісніше використовувати ефірний час на блакитному екрані. Може і буде якась користь з цієї передачі. Хоча мені мало віриться.

А що ви думаєте з цього приводу?