Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Проекты / Отделение токсикологии... / 10 марта - Всемирный день почки. Праздник для детей при...

10 марта - Всемирный день почки. Праздник для детей при поддержке "Рош-Украина"

 
РЕЙТИНГ: 13008

Щорічно мільйони людей помирають безпосередньо від ураження нирок або від серцевих атак та нападів, що спричинені хронічними хворобами нирок. Всесвітній день нирки впевнює кожного знати більше про їх дивовижні нирки та надає інформацію про те, що хвороби нирок вкрай небезпечні, згубні, але виліковні при своєчасному зверненні на них уваги.

LIKAR.INFUND Proekts
Цей день в світі відзначається з 2006 року кожного другого четверга березня за загальної ініціативи Всесвітнього нефрологічного суспільства /International Society of Nephrology/ і Міжнародної федерації ниркового фонду /International Federation of Kidney-Foundation/. офіційний сайт Всесвітнього дня нирки   www.worldkidneyday.org.

Понад 200 країн світу цього дня приєднуються до кампанії безліччю різноманітних інформаційних та медико-соціальних заходів  для населення - скринінгових обстежень в медичних закладах та на відкритих площадках, науково-популярних лекціях, акціях для пацієнтів, інформаційних заходах в СМІ.

В 2011 році офіційною датою кампанії є 10 березня, але заходи в різних країнах зазвичай проходять також протягом першого півріччя. Кампанія 2011 року має направленість «Збережеш свої нирки - збережеш своє серце» і продовжує розпочате в 2009 році об’єднання з Всесвітнім днем гіпертонічної хвороби, який проходить також щороку в третю неділю травня.  

 В Україні заходи кампанії вперше відбулись в березні 2008 році, коли Україна в 2008 році офіційно приєдналась до списку країн-учасниць.

10 березня у відділенні токсикології НДСЛ «Охматдит», де лікуються діти з нирковою недостатністю, відбудеться святковий захід для маленьких пацієнтів, за підтримки  фармацевтичної компанії «Рош – Україна», яка опікується пацієнтами з хронічними захворюваннями  нирок, хронічним гепатитом та онкологічними захворюваннями, та МБФ «Лікар.інфонд», який надає системну та адресну підтримку дітям з нирковою недостатністю.

Початок заходу 10 березня в 14-30 (відділення токсикології НДСЛ «Охматдиту», вул. Чорновола 28/1, Київ).

Головна мета заходу – звернути увагу на проблеми ниркових хвороб, успіхи і проблеми організації медичної допомоги  таким пацієнтам, перспективи лікування з огляду на всесвітню практику.

Посилання на тему:

http://www.nephrology.kiev.ua/;

http://www.worldkidneyday.org.ua/;

http://www.reena.org.ua/;

www.likarinfund.org.

Цікава інформація:

Нирки регулюють об`єм рідини в організмі і фільтрують кров, що поступає по ниркових артеріях. Видалення однієї нирки людина може пережити без значних негативних наслідків, оскільки її функції візьме на себе інша нирка. Нирки рясно забезпечуються кров`ю, при цьому протягом доби через них протікає приблизно 230 л крові. Фільтруючи кров, вони видаляють з неї непотрібні і шкідливі речовини, які потім виводяться назовні через уретру у складі сечі.

Для нормальної роботи ниркам потрібно приблизно в 20 разів більше кисню, ніж іншим органам. Нирки піддаються лікуванню найкраще в періоди своєї найбільшої активності – з 17 до 19 годин. На порушення роботи нирок вказують пітливість після їжі, безсоння, позіхання, набряки і роздутий живіт.

Серед захворювань сечовидільної системи найчастіше зустрічаються запалення, зокрема, запалення нирки /нефрит/, нирки і ниркової миски /пієлонефрит/, сечового міхура /цистит/ і сечовипускального каналу /уретрит/. У чоловіків переважає запалення сечовипускального каналу, у жінок — сечового міхура і нирки.

До несприятливих чинників, що сприяють розвитку запалення в нирці і нирковій мисці, належить перевтома, переохолодження, виснаження, зниження захисних сил організму, гіповітаміноз, захворювання статевої і сечовидільної системи.

Існують вроджені захворювання сечовидільної системи, які можуть супроводжуватися частковою втратою функції нирок і розвитку хронічної ниркової недостатності, підтримують запальний процес і вимагають, як правило, хірургічного втручання. Тим часом, багато хвороб сечовидільної системи можуть тривалий час протікати безсимптомно. Деякі захворювання нирок і ушкодження головних ниркових артерій нерідко виявляються тільки при підвищеному артеріальному тиску /гіпертензією/.