Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / МБФ «Ликар.инфонд» / СМИ о LIKAR.INFUND / Добре серце київських школярів. Українська Громада

Добре серце київських школярів. Українська Громада

 
РЕЙТИНГ: 8152

Розповідає Анна Франківська

903 Минулого тижня учні Київської спеціалізованої школи №80 надали іграшки та кошти, зароблені власною працею, Міжнародній Благодійній Фундації «Лікар.інфонд» у допомогу хворим дітям, які лікуються у  токсикологічному відділенні НДСЛ «Охматдит».

Добру справу почати просто, навіть, у шкільному віці. Учні 5-А спочатку просто вирішили власною працею заробити на клас гроші, організувавши ярмарок, про який попередньо оголосили всій школі. Святково прибрали кабінет, накрили парти білими скатертинами та увімкнули приємну музику. На перших же хвилинах було розкуплено майже все, то були вироби з бісеру, з пробки та випічка, яку діти пекли власноруч. І ось на класному часі постало питання, куди витратити зароблені 408 грн. Учні виказували різні варіанти з оформлення класу, а одна із дівчаток, Анна Харахаш, запропонувала передати ці кошти на лікування хворим діткам, всі інші із задоволенням підхопили цю ініціативу. З цим питанням класний керівник Пасічник Лариса Олександрівна звернулась до директора школи Білоконь Ангеліни Григорівни, яка і порекомендувала звернутися до Міжнародної Благодійної Фундації «Лікар.інфонд».

«В цих дітях є сум, їм гірше ніж нам, їм не вистачає сил. Але вони можуть це зробити, можуть вилікуватись. Їм просто треба допомогти,» - відповів учень Саша Шапочка на запитання «Якими ви уявляєте собі хворих дітей?» волонтера Фундації Слюнченко Лариса, яка вже через тиждень завітала до дітей на класний час. Вона розповіла учням про те, хто такий волонтер і яку допомогу без великих зусиль та затрат може надати проста людина з добрим серцем. Наприклад, можна взяти участь у нещодавно розпочатій акції МБФ «Лікар.інфонд» «Монетки збирай – діткам допомагай!», мета якої донести думку про те, що  поміч не буває маленькою і саме Ваша поміч важлива.

«Ми також діти, також іноді хворіємо. Кожен з нас міг опинитися на їх місці. Ми заробили невелику кількість грошей, але дуже горді собою і будемо і надалі допомагати,» - презентували свою ініціативу учні 5-А.

Пані Слюнченко запропонувала класу передати кошти дітям з хворими нирками. Щорічно  у відділення «Охматдиту» в критичному стані  знаходяться близько 500 дітей, з яких близько 111 дітей потребують замісної терапії - працює апарат штучної нирки.  У відділенні лікуються діти з хронічною нирковою недостатністю  з усієї України, вони мають потребу  в регулярному діалізі і живуть, часто роками, в стінах лікарні. Крім коштів на лікування діткам не вистачає звичайної турботи та спілкування. Тому класний керівник  Лариса Олександрівна запропонувала своїм учням продемонструвати у лікарні  виставу «Квітка-семицвітка», яку нещодавно поставили всім класом. Кожен з учнів залучений до вистави і вони охоче підтримали цю ідею. Вистава планується на початок літа на честь Дня Дітей.

«Мені подобається ініціатива дітей. Те, що вони не просто витратили гроші аби куди, а вклали їх у добру справу. Наше ж майбутнє у їхніх руках і вогник добра має загоратися ще у шкільні роки. Це дуже важливо,» - зазначила Лариса Олександрівна, класний керівник 5-А.

Добрі справи робити легко! Ця школа не перша і не остання, яка піклується про долю хворих дітей. Приєднуйтесь і Ви!