Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Реформы и инициативы / Создание эффективной модели... / 08.10.2010. Створення ефективної системи трансплантації в...

08.10.2010. Створення ефективної системи трансплантації в Україні

 
РЕЙТИНГ: 8558

8 жовтня Міжнародна благодійна фундація «Лікар.інфонд» провела тренінг для журналістів в рамках програми «Створення ефективної системи трансплантації в Україні». 

До «Лікар.інфонду» stvorennya_novoi_modeli_transplantology.i.uaчасто звертаються пацієнти, яким потрібна допомога в трансплантації, як консультації, де це краще зробити, так і фінансова допомога на сплату вартості препаратів, які не забезпечуються державою і необхідні для операції та післяопераційного періоду. До того ж фундація щільно співпрацює з журналістами, коли вони висвітлюють гострі питання в цій сфері. Своїм досвідом з цих питань, який базується на кількох роках допомоги пацієнтам, співпраці з лікарями та юристами, фундація вирішила поділитись з тими, хто несе в суспільство важливу інформацію, що стосується здоров`я кожного, формує суспільну думку. Темою тренінгу для журналістів стали гострі питання трансплантації в України, а саме:

  1. медична інформація як базис для аналізу проблем галузі
  2. відсутність нормативів-правової бази підготовчої фази трансплантації
  3. неадаптований закон про трансплантацію органів і тканин
  4. відсутність єдиної інформаційної системи трансплантації
  5. відсутність організаційних служб трансплантації

Трансплантація як  метод лікування ряду найтяжчих захворювань людини застосовується у разі,  коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров'я пацієнта іншими методами лікування неможливе. Ця потреба може торкнутись будь-якої людини в разі загострення хронічних захворювань, стресу або травми. Щорічна потреба в трансплантації органів  становить  в Україні при  захворюваннях  нирок  4000  осіб,  печінки  -  1500 і серця - 1000 осіб. В середньому Україна забезпечує не більше 4% трансплантацій. Решта пацієнтів – приречені, або шукають гроші на операцію за кордоном.

stvorennya_novoi_modeli_transplantology.i.ua Учасники тренінгу мали з`ясувати причини неспроможності держави забезпечити правом на медичну допомогу пацієнтів, яким показана трансплантація. Особливий акцент ставили на обговорені проблем недосконалості законодавства в трансплантації та відсутності координації баз даних.

Тренінг було проведено як робочу групу, з можливістю задавати питання, вести активну бесіду з запрошеними спеціалістами, лікарями -  трансплантологами. Завданням команди організаторів було надати журналістам матеріали з медичної, юридичної та організаційної точки зору, висвітлити і обговорити проблеми, міфи, надати максимально вичерпну інформацію щодо стану трансплантації в Україні. Акцент в ході роботи ставився на пацієнта, як обмежуються його права на отримання медичної допомоги.

Журналісти мали виробити об`активну картину в цій сфері, познайомитись з лікарями – трансплантологами, пацієнтами, правозахисниками, що допоможе їм професійно  висвітлювати проблеми трансплантації.

New CMS Logo Особливу подяку хочемо виразити нашому партнеру юридичній компанії CMS Cameron Mc Kenna, які гостинно прийняли учасників тренінгу, забезпечивши конференц-залою та обладнанням. Тренінг проходив в День юриста, і це стало знаковою для нас подією, адже наше найголовніше завдання – захист прав людей, які потребують допомоги від держави і суспільства.

Дякуємо також журналістам телеканалів «5 канал», «Тоніс», «1+1», «Інтер», представникам видавництва EdipresseУкраїна, газети «Нова», «Комсомольська правда», журналу «Фокус», які долучилися до дискусії.