Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Реформы и инициативы / Создание эффективной модели... / 14.10.2010. Спеціальна Нарада громадських організацій та...

14.10.2010. Спеціальна Нарада громадських організацій та представників державних органів влади з приводу негайного врегулювання трансплантації в Україні в рамках Першого Конгресу із захисту прав пацієнтів України, 14 жовтня 2010 року, м. Київ

 
РЕЙТИНГ: 7201

Совещание по трансплантации, Киев, 2010. Ликар.инфонд 14 жовтня пройшла Спеціальна нарада громадських організацій та представників державних органів влади з приводу кризової ситуації, яка склалась в трансплантації.

Трансплантація як  метод лікування ряду найтяжчих захворювань людини застосовується у разі,  коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров'я пацієнта іншими методами лікування неможливе.  Щорічна потреба в трансплантації органів  становить  в Україні при  захворюваннях  нирок  4000  осіб,  печінки  -  1500 і серця - 1000 осіб. Ця потреба може торкнутись будь-якої людини в разі загострення хронічних захворювань, стресу або травми.

IMG_0660 Україна забезпечу всього 2% людей, які потребують замісної терапії – гемодіалізу, в разі необхідності пересадки нирки. Доки пацієнти чекають на пересадку, вони потребують діалізу. В Україні забезпечується лише 10% діалізних місці. Решта пацієнтів – приречені.

У той же час в Україні функціонують 6 центрів трансплантації, які в змозі забезпечити необхідну кількість трансплантацій нирок, печінки, серця. Чому ж тоді так гальмується трансплантація в Україні за існуючої Державної програми «Трансплантація»?

Серед причин неспроможності держави забезпечити правом на медичну допомогу пацієнтів, яким показана трансплантація, наступні:

  1. недостатнє фінансування
  2. відсутність нормативів-правової бази підготовчої фази трансплантації
  3. неадаптований закон про трансплантацію органів і тканин
  4. відсутність єдиної інформаційної системи трансплантації
  5. відсутність організаційних служб трансплантації
  6. негативне висвітлення трансплантації в ЗМІ

Шляхи вирішення цих проблем і шляхи розвитку трансплантації в Україні обговорювались на нараді за присутності лідерів громадських організацій, лікарів – трансплантологів, представників професійних асоціацій лікарів, представників МОЗ України та координаційних комітетів ВРУ.

За результатами громадського обговорення будло оголошено резолюцію з рекомендаціями щодо шляхів врегулювання існуючих проблем, яку буде подано у відповідні державні органи влади.

Організатори заходу:

Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров`я нації»

За сприяння громадських об`єднань:

  1. Міжнародна благодійна фундація «Лікар.інфонд»
  2. «Українська медично-правова організація»
  3. «Ініціативи в громадській охороні здоров`я»
  4. «Інформаційний центр з біоетики»

Адреса проведення наради:

Київ, бульвар Т. Шевченка, 27, (м. Університет, приміщення Академії адвокатури)

14 жовтня 2010р з 14.00 до 16.00

Резолюція